Zprávy 7. - 9. května 2006

9. května 2006 v 11:28 | ČTK |  Zprávy
Srbské koalici hrozí rozpad, nebude-li Mladič vydán do Haagu
Bělehrad 8. května (ČTK) - Jedna z menších koaličních stran v Srbsku dnes uvedla, že dává vládě premiéra Vojislava Koštunici čas do září, aby předala Mezinárodnímu trestnímu tribunálu pro bývalou Jugoslávii Ratka Mladiče. Ten je obviněn z válečných zločinů, zločinů proti lidskosti a genocidy. Pokud se tak nestane, vláda přijde o podporu strany, což by asi vedlo k předčasným volbám.


Bosenský Chorvat Rajič odsouzen v Haagu k 12 letům vězení

Haag 8. května (ČTK) - K 12 letům vězení odsoudil dnes Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu bosenského Chorvata Ivicu Rajiče za válečné zločiny spáchané na bosenských Muslimech začátkem 90. let. Sdělila to soudkyně Christine Van Den Wyngaertová. Chorvatské úřady vydaly ICTY bývalého šéfa chorvatských milicí v Bosně Rajiče v roce 2003. Byl obviněn z toho, že za bosenské války nařídil v roce 1993 útok na vesnici Stupni Do ve střední Bosně, při němž bylo zavražděno nejméně 16 civilistů, několik žen znásilněno a vesnice byla vypálena. Osmačtyřicetiletý Rajič se při procesu přiznal.


Srbská policie nadále pátrá po Ratkovi Mladičovi

Bělehrad 7. května (ČTK) - Maskovaní vojáci speciálních jednotek dnes prohledali západosrbské město Valjevo v rámci pátrání po Ratku Mladičovi stíhaném Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii. Agentura Beta uvedla, že policie zadržela v tomto městě, kde bývalý bosenskosrbský velitel v minulosti žil, dvě osoby.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama