Dubrovnik na CNN

26. června 2006 v 20:40 | Čro 1 - Radiožurnál |  Zajímavosti
Český rozhlas 1 - Radiožurnál
26. červen

DoDubrovniku přijel známý redaktor televize CNN Richard Quest. Pro vysílání CNN natáčí dokument o přírodě, kultuře a turistických krásách dubrovnické oblasti. Reportáží z Dubrovniku chce CNN ukázat nejlepší místo pro "vyhození si z kopýtka". Dokument doporučí hotel Pucić Palac, jeden z nejluxusnějších chorvatských hotelů, a také plavbu lodí 'Karaka' kolem dubrovnického soustroví.

Zábavní park pro děti chce vybudovat město Bol na ostrově Brač. Dětský kolotoč, houpačky, tobogán mají vzniknout na místě budovy, která nebyla 50 let obydlená. Lokalita je blízko pláže a restaurace. Podle místních obyvatel dětský koutek nebo místo na hraní pro děti opravdu chybí. Město chce investovat také do osvětlení objížďky u pláže Martinica.

Ceny a kurzy: V síti INA zaplatíte za litr Euro Supru 95 rovných 8 kuna. Euronafta stojí 7,17 kuna. U ostatních čerpacích stanic jsou pohonné hmoty dražší, benzín až o 40 lipa.
Hrvatska narodna banka vám za 100 českých korun dá 25,37 kuna a za 100 slovenských korun 18,90 kuna.

Počasí: Na pobřeží Jadranu bude zítra slunečno, horko a dusno. Odpoledne a navečer se mohou na severu místy vyskytnout přeháňky. Vítr bude zítra slabý. Odpolední teploty 31 stupňů, na Istrii a u Dubrovniku 33, u Splitu 34, u Zadaru až 36 stupňů Celsia.
Teplota moře je 24 stupňů.
Pro jachtaře není vydání upozornění. Předpověď uvádí u pobřeží bezvětří nebo slabou buru, místy se může vytvářet mlha.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama