Zprávy 6. - 9.6. 2006

9. června 2006 v 8:48 | ČTK, ČRo |  Zprávy

Rusko vydalo Bosně Dragana Zelenoviće


ČRo1 - Radiožurnál 9. června - Rusko vydalo Bosně Dragana Zelenoviće. Bosenský Srb byl hledaný Mezinárodním soudním tribunálem pro bývalou Jugoslávii pro zločiny znásilnění a mučení v průběhu bosenské války. Oznámila to agentura Interfax s odvoláním na nejmenovaný zdroj.


Srbská vláda chce zakázat působení extremistů v politice

Bělehrad 7. června (ČTK) - Členové vládnoucí srbské koalice chtějí zakázat působení v politice extrémistům, kteří spolupracovali s režimem bývalého prezidenta Slobodana Miloševiče. Informovala o tom agentura AP. Požadavek dnes vzešel z politické strany G17 Plus, jejíž členové byli Srbskou radikální stranou obviněni z toho, že mají chorvatskou minulost.
Tato poznámka vyvolala mezi prozápadně orientovanými politiky a demokratickými aktivisty vlnu nevole. Radikálové, jejichž předák Vojislav Šešelj se před haagským tribunálem zodpovídá z válečných zločinů, se odmítli za pronesená slova omluvit.


Na severu Kosova byla zvýšena bezpečnostní opatření

Priština 7. června (ČTK) - Policie OSN zvýšila bezpečnostní opatření v severních, většinou Srby obývaných oblastech Kosova, protože se v tomto regionu v poslední době výrazně zvedla kriminalita. Oznámil to dnes v Prištině mluvčí policie OSN Kai Vittrup.
Na tiskové konferenci mluvčí uvedl, že policie bude v severním Kosovu posílena o 500 policistů a také místní orgány zvýší bezpečnostní opatření a počet různých strážců a hlídek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama