Zprávy 9. - 10. 6. 2006

11. června 2006 v 7:41 | ČTK |  Zprávy
Ahtisaari vyzval kosovské Srby k zapojení do místních institucí

Priština 10. června (ČTK) - Zvláštní vyslanec generálního tajemníka OSN pověřený jednáním o budoucím statusu Kosova Martti Ahtisaari dnes vyzval Srby v této jihosrbské provincii, aby se zapojili do činnosti místních institucí a přispěli tak k vybudování multietnické společnosti.
"Využijte nabídky vlády v Kosovu a zapojte se do vládních struktur; je to nejlepší způsob, jak zajistit, abychom mohli začít společně budovat multietnickou společnost," citovala agentura AFP z Ahtisaariho vystoupení.
"Cílem jednání o statusu Kosova je vytvořit podmínky pro to, aby v této (kosovské) společnosti mohl pohodlně žít každý, tedy nejen ti, kdo představují většinu, ale také příslušníci různých menšin," řekl Ahtisaari a dodal, že to znamená hladký přechod z nynějšího statusu k novému statusu provincie.


ICTY zveřejnil zprávu k Babičově sebevraždě, včetně jeho dopisu

Haag 9. června (ČTK) - Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) dnes v Haagu zveřejnil zprávu k sebevraždě někdejšího předáka chorvatských Srbů Milana Babiče. Součástí dokumentu je i dopis, který Babič adresoval své ženě těsně předtím, než si letos v březnu vzal ve věznici ICTY život.
Padesátiletého Babiče, který po rozpadu Jugoslávie zastával úřad prezidenta a premiéra Republiky srbská Krajina, odsoudil ICTY v roce 2004 ke 13 letům odnětí svobody za zločiny proti lidskosti, které spáchal za srbsko-chorvatské války na chorvatském civilním obyvatelstvu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama